خاموش کردن صدای گوشخراش مودم حین اتصال به اینترنت !

گر از مودم کامپیوتر شما در زمان اتصال به اینترنت سر وصدای زیادی بلند می شود و شما آن را دوست ندارید به راحتی می توانید صدای مودم خود را خاموش نمائید .و از آن به بعد با آرامش وبگردی را شروع نمائید . ولی ....

ولی اینکار یک ایراد نسبتا بزرگ ( البته برای بعضی دوستان ) هم دارد و دقیقا به همین علت است که اصلا توصیه نمیشود . آژیر مودم گرچه گوشخراش است ولی وسیله مطمئنی است برای پی بردن به درست کار کردن مودم ، درایور مودم و یا ایرادات احتمالی خط تلفن . در واقع شما با خاموش کردن صدای مودم عملا یک Tester نسبتا خوب و بدرد بخور را از دست خواهید داد . ولی خوب بعضیها اینکار را ترجیح میدهند .

براي اين كار روي Connection اي كه براي ارتباط با ISP مورد نظر ايجاد كرده ايد كليك كنيد و پس از ظاهر شدن پنجره اي با عنوان Connect , دكمه Properties را فشار دهيد تا پنجره اي با عنوان Properties ظاهر شود .

پس از این کار در قسمت Genral در بخش Connect دكمه Configure را فشار دهيد در پنجره Modem Configuration در قسمت پايين پنجره گزينه Enable Modem Speaker را غير فعال كنيد و در نهايت پس از تاييد تمامي پنجره ها ، میتوانید دكمه Dial را براي اتصال به اينترنت فشار دهيد .

البته هر زمان که خواستید میتوانید با فعال کردن گزینه مذکور صدای مودمتان را برگردانید .

با طی تمامی مراحل از این پس خواهید دید که دیگر حین اتصال به اینترنت اصلا صداي شماره گيري مودمتان شنیده نمی شود.
  
نویسنده : حامد الهی ; ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ دی ،۱۳۸٤